SKD - Svitávka 5:1 (3:0)

22. 8. 2022

SKD - Svitávka  5:1 (3:0)

Rozhodčí: Švaňhal – Pivoda, Odehnal

Úvod: V prvním poločase mezi 16 vyrovnaná hra, držení míče 50 ku 50, hlavní rozdíl v produktivitě. Našim se výborně dařilo v koncovce a proti útočníkům hostujícího mužstva stál v cestě Čahoun (opět vynikající, což se nedá říct o brankáři na druhé straně). Druhý poločas pokračoval podobně, hosté se snažili, dali i čestný gól, ale to bylo z jejich strany vše. My jsme po pěkných kombinačních akcích zvyšovali na konečných 5:1.

Jak šly minuty: 1 – Stejskal dlouhý míč na Pijáčka, centr do 16, Vach hlavou těsně vedle. 2 – kombinace Hájek M. na levé straně na Vacha, přihrávka do 16 Maňouškovi, klička, přihrávka do malého vápna na DJ, dorážka do prázdné branky 1:0. 13 – centr z pravé strany SA našel v 16 volného DR, střela z voleje vysoko nad. 14 – první náznak šance hostů, končí střelou z 16 nad. 19 – po faulu na Hájka M. zahrával SS DR, střelu z 20 m brankář neudržel v dorážce se Vach nemýlil 2:0. 27 – hosté zahrávají SS z 18m střela po zemi vedle zdi, pravá tyčka naší branky. 29 – nedáš, dostaneš, Čahoun jistě zasáhl proti osamocenému útočníkovi, protiútok Hájek na Vacha, kolmice na  SA, sólo zakončené kličkou brankáři a střelou do prázdné 3:0. 36 – Hájek centruje zprava, v malém vápně nedokázal zakončit Vach.

52 – DR přiťukl DJ do 16 zleva, střela po zemi vedle brankáře 4:0. 59 – AV hostů, centr, střela z hranice 16 těsně nad. 62 – opět v akci hosté, tentokrát centr zleva střela z voleje, nepřesná. 62 – Svoboda v kombinaci s DJ, přesné zakončení, zkompletovaný hattrick 5:0. 73 – po naší ztrátě míče se dočkali i hosté a po brejku střílí čestný úspěch 5:1.

Závěr: Nováček soutěže po vítězství nad Lipovcem přijel Na mlýniska s cílem získat minimálně bod. Tvrdě však narazil, zaplatil nováčkovskou daň, i přes sympatický výkon na domácí nestačil. Naši předvedli kolektivní výkon, kombinace s přesným zakončením, kdy se opět předvedl DJ. Slibný start do nové sezóny potvrdíme jistě za týden v derby utkání ve Skalici.