SKD - Bořitov 1:3 (1:1)

9. 10. 2023

SKD – Bořitov 1:3 (1:1)

Rozhodčí: Volgemut – Barák, Heger

Úvod: Derby utkání s tradičním soupeřem, hosté chtěli udržet krok s vedoucím mužstvem OP, naši nastoupili s cílem odčinit domácí porážku z minulého týdne. Jak se říká, derby nemá favorita, tak včera byl mírným favoritem Bořitov.

První minuty pro domácí, v dobré střelecké pozici po přihrávce Jelínka byl DR, pokus o přehození gólmana byl neúspěšný. Dvakrát v dobré pozici i hosté, první šanci Čahoun likviduje skokem pod nohy, v zápětí vyráží prudkou střelu na RK. Akci na levé straně Holomka zakončil nepřesným centrem SA. Hostující hlavička těsně nad. Po chybě hostujícího brankáře přihrál DR do 16 Vachovi, tutovka neproměněna. Nedáš, dostaneš, platí stále, hosté po opakované střele v 16 jdou do vedení. V polovině poločasu DR našel v 16 volného SO, z dobré pozice nepřesná střela. Vyrovnání přinesla penalta po faulu na Vacha, míč si vzal DR a s přehledem proměnil 1:1. Ke konci poločasu opět ve vynikající šanci po přihrávce SA Vach, a opět bez úspěchu v koncovce.  V úplném závěru se vytáhl Čahoun, jistým zákrokem zmařil jistou branku.

Druhý poločas zahájil přesnou střelou Jelínek a skvělým zákrokem hostující brankář. V 70 min si vybral slabší chvilku Čahoun, nepříliš povedenou SS, pustil za svoje záda 1:2. I hosté dostali šanci kopat po faulu v 16 pokutový kop, střela do protipohybu 1:3. Ve druhém poločase jsme se nedokázali dostávat do přímého ohrožení hostujícího brankáře, jako v poločase prvním, snad jen střela Dvořáka z 20 m měla šanci uspět, gólman byl pozorný.

Závěr: Dvojutkání doma s aspiranty na postup jsme nezvládli, bodový zisk 0, do tabulky pravdy -6 bodů a propad v tabulce OP. V prvním poločase jsme byli vyrovnaným soupeřem a při troše štěstí jsme mohli a měli proměnit nabídnuté šance. Ve druhém poločase šli hosté za vítězstvím, naši tahali za kratší konec a výsledkem byly dvě obdržené branky. Příští sobotu nás čeká nepříjemný soupeř z Č.H., který se pomalu rozjíždí, věřím však ve zlepšený výkon a připsání nějakýho bodíku do tabulky pravdy.

Sestava: Podloucký – Stejskal P. (Daněk J.), Pijáček (Dvořák), Veselý, Maňoušek (Sáňka J.) - Schuch O., Holomek, Jelínek, Schuch A., – Dovrtěl R., Vach T.

Branka: DR                                                      Asistence: Vach