Olešnice - SKD 0:1 (0:0)

23. 9. 2024

Olešnice – SKD  0 : 1 (0:0)

Rozhodčí: Roučka – Skoták, Malits

Úvod: Domácí Olešnice do nedělního utkání nepoznala hořkost porážky, naši zase radost, byť z jednoho bodu.

Úvod zápasu vyrovnaný, první nebezpečnou situaci vyřešil v 12 min Čahoun včasným vyběhnutím, útočník poté netrefil prázdnou branku. Dlouhý aut Veselého vypadl brankáři z rukou, chybu jsme nedokázali potrestat. V 16 min Maňoušek přesně odcentroval do 16, volej Dvořáka do brankáře. V min 17 zahráváme 1 RK bez zakončení, domácí se k RK dostali v min 25. Dvě šance domácích v rozpětí 3 min, nepřesné zakončení. Náš 2 RK byl povedený, SA přesně našel v 16 Daňka, jeho zakončení hlavou – nad. V 38 min likviduje Čahoun střelu ze střední vzdálenosti a v min 43 vyřešil sólo domácího útočníka, poločas 0:0.

Druhá půlka začala povedenou střelou, Čahoun na místě. Akce Svobody v 51 min končí střelou do boční sítě. Rychlý protiútok zastavilo břevno naší branky. V 63 min domácí brankář rozehrál míč přímo na SA, který neměl problém nabídnutou šanci přesně zakončit. Dokonalé KO pro domácí, kteří se do konce zápasu již nevzpamatovali. Z dobré obrany jsme občas založili rychlý útok, domácí jsme k žádnému velkému tlaku nepustili.

Závěr: Dokázali jsme domácí pořádně překvapit, v prvním poločase se hrál dobrý fotbal okresní úrovně, ve druhém poločase tempo trochu opadlo, ale zápas byl napínavý až do konce. Olešnice svoje šance nedokázala přesně zakončit, SA potrestal hrubku domácího brankáře a rozhodl tak o zisku prvních 3 bodů do tabulky. Dalo by se říci vítězství šťastné, ale zasloužené. Příští kolo přivítáme Drnovice, očekáváme vyrovnaný průběh s výhrou SKD.

Sestava: Podloucký – Daněk M., Maňoušek, Veselý, Vach Z. – Aujeský (Kobza),  Schuch A., Holomek (Trubák), Svoboda, Dvořák – Pernica (Jarůšek).

Branka: SA.                                                        Asistence: Žíla